Ανακοίνωση για την Εμβόλιμη Εξεταστική των επί πτυχίω φοιτητών

Σας ενημερώνουμε ότι, σε εφαρμογή των οριζομένων στις διατάξεις της παρ. 3 του άρθρου 65 του ν. 4769/2022 (ΦΕΚ 141/Α) και της απόφασης της  225ης/21.11.2022 συνεδρίασης της Συνέλευσης του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης, οι φοιτητές/φοιτήτριες που έχουν συμπληρώσει την περίοδο κανονικής φοίτησης, που ισούται με τον ελάχιστο αριθμό των αναγκαίων για την απονομή του τίτλου σπουδών ακαδημαϊκών εξαμήνων, ήτοι βρίσκονται στο 9ο και άνω εξάμηνο των σπουδών τους, μπορούν να εξεταστούν σε μαθήματα που είχαν δηλώσει σε προηγούμενα έτη και προσφέρονται το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023.

Προσοχή!!!

Δεν δηλώνονται μαθήματα που έχουν δηλωθεί στο χειμερινό εξάμηνο 2022-2023

Οι δηλώσεις των μαθημάτων για την εμβόλιμη εξεταστική θα υποβληθούν στο διάστημα από Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου έως και την Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου 2022.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ