Διαδικτυακή συζήτηση με θέμα: Τύποι και προφίλ βουλευτών/-τριών (1989-2019): “Κομματικοί”, “τεχνοπολιτικοί” και “εισβολείς” στο Ελληνικό Κοινοβούλιο.

Με αφορμή την κυκλοφορία του βιβλίου Parliamentary Elites in Transition. Political Representation in Greece, σε επιμέλεια των Μ. Κακεπάκη και Φ. Κουντούρη, το Ινστιτούτο Πολιτικών Ερευνών του ΕΚΚΕ σας προσκαλεί την Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου στις 12.30 σε διαδικτυακή συζήτηση με θέμα:
Συζητούν για το βιβλίο οι:
Μανίνα Κακεπάκη (Κύρια Ερευνήτρια, ΙΠΕ/ΕΚΚΕ)
Φανή Κουντούρη (Επίκουρη Καθηγήτρια, Τμήμα Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας, Πάντειο Πανεπιστήμιο).
Σχολιάζει ο Γεράσιμος Κάρουλας (Επίκουρος Καθηγητής, Τμήμα Πολιτικής Επιστήμης – Παν. Κρήτης)
Διάρκεια εκδήλωσης: 12.30 μμ – 2.00 μμ.
YouTube: Εθνικό Κέντρο Κοινωνικών Ερευνών