Συγχαρητήρια ανακοίνωση για το Hackathon – Innodays 2022

Την Κυριακή 27 Νοεμβρίου ολοκληρώθηκε το Tριήμερο Καινοτομίας “InnoDays 2022- Ημέρες Καινοτομίας Περιφέρειας Κρήτης 2022” στο οποίο το Πανεπιστήμιο Κρήτης είχε ισχυρή παρουσία. Στο πλαίσιο του τριημέρου φιλοξενήθηκε και η διοργάνωση του Μαραθωνίου Καινοτομίας Hackathon “Artemis Saitakis” που διοργάνωσε η Περιφέρεια Κρήτης.

Η ομάδα που έλαβε το A΄ Βραβείο αποτελείται από τους εξής φοιτητές/ριες: Αθηνά Τσιρώνη (Τμήμα Πολιτικής Επιστήμης), Νίκος Κακαβάς (Τμήμα Χημείας), Στέλιος Σταυγιανουδάκης (Τμήμα Χημείας) και Χρυσόστομος Πλουμάκης (Τμήμα Επιστήμης Υπολογιστών).

Αξίζει επίσης να σημειωθεί ότι η ομάδα προέκυψε και συγκροτήθηκε μέσα από το ιδρυματικό μάθημα “Στρατηγική Διοίκηση Νεοφυών Επιχειρήσεων” που διδάσκει ο Αναπληρωτής Καθηγητής του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης Κωστής Μανασάκης.

Το Τμήμα Πολιτικής Επιστήμης απευθύνει τα θερμά του συγχαρητήρια στα μέλη της ομάδας που διακρίθηκε όπως επίσης και στον μέντορά τους.