Πτυχιακή εργασία (δήλωση εκπόνησης- παράταση- παραίτηση)

Πτυχιακή Εργασία Ακαδημαϊκό έτους 2023-2024

Δήλωση Εκπόνησης Πτυχιακής Εργασίας

Όσοι/ες φοιτητές/τριες επιθυμούν να αναλάβουν την εκπόνηση πτυχιακής εργασίας κατά το Χειμερινό εξάμηνο 2023-2024 να αποστείλουν στη Γραμματεία του Τμήματος το έντυπο δήλωσης συμπληρωμένο με τον τίτλο εργασίας και υπογεγραμμένο από τον επιβλέποντα καθηγητή, έως την Τετάρτη 25 Οκτωβρίου 2023, στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου  politiki_epistimi@pol.soc.uoc.gr

Παράτασης εκπόνησης Πτυχιακής Εργασίας

Για όσους φοιτητές/τριες έχει παρέλθει χρόνος μεγαλύτερος ή ίσος από δύο εξάμηνα από την δήλωση της πτυχιακής εργασία  και δεν έχουν ολοκληρώσει την εκπόνησή της, θα πρέπει να αποστείλουν το σχετικό έντυπο παράτασης της πτυχιακής εργασία συμπληρωμένο υπογεγραμμένο από τον επιβλέποντα καθηγητή, έως και την Τετάρτη 25 Οκτωβρίου 2023, στην ανωτέρω διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Παραίτηση από την εκπόνηση Πτυχιακής Εργασίας

Όσοι/ες φοιτητές είχαν αναλάβει την εκπόνηση της  πτυχιακής εργασίας και επιθυμούν να την εγκαταλείψουν θα πρέπει να προσκομίσουν στη Γραμματεία του Τμήματος το σχετικό έντυπο παραίτησης από την πτυχιακή εργασία, το αργότερο έως την Τετάρτη 25 Οκτωβρίου 2023, στην ανωτέρω διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Διευκρινίσεις σχετικά με τη δήλωση της Πτυχιακής Εργασίας

Προϋποθέσεις για τη δήλωση πτυχιακής εργασίας είναι:

Οι φοιτητές/ριες να:

• Βρίσκονται στο 7ο ή μεγαλύτερο εξάμηνο σπουδών.
  • Οφείλουν έως ένα (1) Υποχρεωτικό μάθημα.
  • Η διάρκεια εκπόνησής της είναι δύο (2) ακαδημαϊκά εξάμηνο. Δύναται δε να παραταθεί για ένα (1) επιπλέον εξάμηνο μετά από αίτηση του φοιτητή και αι-τιολογημένη εισήγηση του επόπτη/ριας καθηγητή/τριας