Συμμετοχή μεταπτυχιακών φοιτητών στο θερινό σχολείο της Ευρωπαϊκής Τράπεζας Επενδύσεων (ΕΙΒ)

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να μοιραστούμε τις εντυπώσεις τριών μεταπτυχιακών φοιτητών του Πανεπιστημίου Κρήτης που συμμετείχαν στο ετήσιο Θερινό Σχολείο της Ευρωπαϊκής Τράπεζας Επενδύσεων (EIB). Αυτή η αξιόλογη εκδήλωση πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά από τις 24-28 Ιουνίου 2024 και συνεχίστηκε με φυσική παρουσία από τις 29 Ιουνίου έως τις 6 Ιουλίου 2024 στο Λουξεμβούργο. Οι φοιτητές αυτοί είχαν τη μοναδική ευκαιρία να αποκτήσουν γνώσεις σχετικά με τον κρίσιμο ρόλο της EIB στην Ευρώπη, ειδικά στον τομέα της βιώσιμης ανάπτυξης, συνεργαζόμενοι με συμφοιτητές από διάφορα ευρωπαϊκά πανεπιστήμια. Ακολουθεί λεπτομερής περιγραφή των εντυπώσεων των συμμετεχόντων φοιτητών.

Για περισσότερα δείτε εδώ.