Ακαδημαϊκό Συνέδριο του Διεθνούς Οργανισμού Φοιτητών Πολιτικών Επιστημών

“Future of Governance in the Digital Era
21-24 Μαΐου 2024
Ο Διεθνής Οργανισμός Φοιτητών Πολιτικών Επιστημών (International Association for Political Science Students – IAPSS) δέχεται περιλήψεις για το ετήσιο συνέδριό του, “World Congress”, με θέμα “Future of Governance in the Digital Era”. Το συνέδριο θα διεξαχθεί στην Αθήνα από τις 21 έως τις 24 Μαΐου 2024, εξ’ ολοκλήρου στα αγγλικά. Δικαίωμα υποβολής περιλήψεων έχουν φοιτητές/τριες όλων των βαθμίδων.
Γενικές πληροφορίες για το συνέδριο μπορείτε να βρείτε εδώ, ενώ το πλήρες κάλεσμα για υποβολή περιλήψεων είναι εδώ.
1η προθεσμία υποβολής περιλήψεων: 31 Ιανουαρίου
2η προθεσμία υποβολής περιλήψεων: 15 Φεβρουαρίου
Προθεσμία υποβολής πλήρους κειμένου: 21 Απριλίου
Κόστος συμμετοχής: 30 ευρώ. Προσοχή: Αυτή η τιμή ισχύει μόνο για φοιτητές/-τριες προγραμμάτων πλήρους φοίτησης (και αποφοίτους τα τελευταία 2 χρόνια) Ελληνικών ιδρυμάτων. Θα ζητηθεί αποδεικτικό φοίτησης.

Επιπλέον, ο Οργανισμός δέχεται αιτήσεις για διάφορες εθελοντικές θέσεις στη διοργανωτική ομάδα στους ακόλουθους τομείς: διαχείριση μέσων κοινωνικής δικτύωσης, ανεύρεση πόρων, και υποστήριξη τις ημέρες του συνεδρίου. Οι εθελοντές εξαιρούνται από κάθε κόστος συμμετοχής σχετικό με την παρακολούθηση του συνεδρίου. Κατάθεση βιογραφικών (στα αγγλικά) στο academic@iapss.org & worldcongress@iapss.org.

Για ερωτήσεις, μπορείτε να απευθυνθείτε στο worldcongress@iapss.org (αγγλικά & γαλλικά) ή στο academic@iapss.org (ελληνικά).